forward-right_adjusted
Akumulátory Bosch

Bezpečná energia pre každé auto

Akumulátory Bosch

Nabíjačky akumulátorov Bosch

 

Rýchle a spoľahlivé nabíjanie alebo len údržba pre zaistenie napätia akumulátora.

Pre všetky typy olovených akumulátorov s elektrolytom.

Kompaktný a odolný dizajn, ovládanie jediným tlačidlom.

Pri zimných teplotách využíva vaše vozidlo ďaleko viac elektrickej energie ako pri vyšších teplotách. Časté a krátke jazdné intervaly sú ďalším prípadom vysokého namáhania akumulátorov. Ak výkon vyžadujú ešte ďalšie komfortné funkcie a akumulátor tvrdo pracuje, potom je vhodné energiu akumulátorom doplniť pomocou nabíjačiek akumulátorov Bosch.

Nabíjačka akumulátorov C1

Všetky nabíjačky Bosch sú konštruované pre ochranu proti skratu tak, že keď nie sú svorky nabíjačky zapojené na póly akumulátora alebo ak sú zapojené nesprávne, tak sa na nich napätie nedostane. Zamedzí sa tak možným poškodeniam elektroniky vozidla i nabíjačky. Vďaka tomu je možné nabíjať akumulátory bez rizika a nevymontovávať ich z automobilu.

Nabíjačka akumulátorov C1 je určená pre 12 V akumulátory vybité až na úroveň 4,5 V (+/- 10%).

Plný výkon a kontrola jediným tlačidlom

Nabíjačka akumulátorov C3

Funkcia pamäte nabíjačiek C3 zaistí v prípade odpojenia nabíjačky od napájania alebo pri odpojení prúdových káblov od akumulátora, že nabíjačka uloží do svojej pamäte údaje z posledného nabíjania. Ak k akumulátoru káble znova pripojíte, nabíjačka obnoví proces nabíjania a automaticky vyberie príslušný režim.

Kábel dodávajúci prúd do akumulátora sa u nabíjačiek C3 skladá z dvoch častí spojených zásuvnými spojmi. Ak nabíjame akumulátor často, môžeme nabíjací kábel natrvalo priskrutkovať do svoriek akumulátora a rozpojovať ho pomocou zásuvných spojov. Nové zapojenie nabíjačky potom vyžaduje iba spojenie oboch častí kábla.

Nabíjanie akumulátorov osobných vozidiel, skútrov a mopedov mimoriadne rýchlo a spoľahlivo

Nabíjačka akumulátorov C7

Nabíjačka akumulátorov C7 obsahuje tiež funkciu pamäte pre obnovenie režimu nabíjania v prípade odpojenia káblov (ako nabíjačka C3) a navyše má funkciu regenerácie, ktorá odstráni následky krátkodobého plného vybitia akumulátora, napr. v situácii, keď vodič zanechá automobil cez noc s rozsvietenými svetlami.

V režime napájania sa môže nabíjačka C7 používať ako napájací zdroj s pevnými parametrami 13,6 V / 5 A. Týmto spôsobom je možné napájať napr. automobilovú chladničku, testovať žiarovky alebo počas výmeny akumulátora využívať funkciu udržiavania napätia.

V moderných automobiloch by sa výmena akumulátora mala vykonávať iba pri zabezpečení náhradného zdroja energie. To zaručuje uchovanie všetkých nastavení elektronických zariadení vo vozidle, napr. frekvencie rádia alebo nastavenia okien. Vďaka funkcii udržiavacieho napájania sa na tento účel ideálne hodí nabíjačka C7.

Nabíjanie tvrdo pracujúcich štartovacích akumulátorov dodávok, obytných prívesov a veľkých motocyklov.

Príslušenstvo nabíjačiek akumulátorov

Nástenné držiaky, mobilné háky, káblové adaptéry alebo malé nabíjacie káble obsahujúce zásuvku s poistkou a ďalšie praktické príslušenstvo garantuje optimálnu prácu s nabíjačkami akumulátorov Bosch.

Vyberte si najbližšieho predajcu

Akumulátory si môžete zakúpiť u predajcov náhradných dielov Bosch, ktorí Vám s výberom radi poradia.

Chcete dohľadať najbližší servis voči vašej aktuálnej polohe?

(Musíte mať zapnutú GPS na zobrazovacom zariadení)

Bosch car servicePredaj a odborná montáž akumulátora do vozidla

Predajca náhradných dielov Bosch